אוננות: מרכיב המפתח לחיי מין בריאים


נכתב בתאריך: 09/09/2023

שתף / שתפי את הסיפור בפייסבוק או בוואטסאפ

אוננות היא חלק חשוב בכל חיי מין בריאים, ובכל זאת אנשים רבים לא מדברים על זה בגלוי. זוהי פעילות מינית טבעית לחלוטין שרבים נהנים ממנה ויכולים להיות לה מגוון יתרונות חיוביים. אמנם יש עדיין כמה סטיגמות סביב אוננות, האמת היא שזה צריך להיות מחובק כחלק חשוב של הבריאות המינית של אדם ורווחתו.

אוננות היא פעילות פרטית, סולו שיכולה להיות דרך להשיג הנאה מבלי לערב אף אחד אחר. זו יכולה להיות גם דרך עוצמתית לחקור את הגוף שלך, לגלות מה מרגיש טוב מבחינה מינית, ובסופו של דבר לקיים יחסי מין מספקים יותר. אוננות יכולה לשמש גם להגברת הביטחון המיני ולעזור לאנשים להרגיש יותר בנוח עם גופם על מנת להרגיש רגועים ובטוחים יותר במהלך יחסי מין עם בן זוג.

בנוסף ליתרונות הפיזיים, לאוננות יש גם יתרונות פסיכולוגיים. אוננות יכולה להיות פורקן להפגת מתח ואף יכולה לעזור להילחם בדיכאון, שכן הנאה מינית משחררת אנדורפינים שגורמים לנו להרגיש טוב. אוננות יכולה גם לספק בריחה מתחושות של בדידות או בידוד.

דבר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון כשמדובר באוננות הוא בטיחות. חשוב לתרגל מין בטוח גם בעת אוננות. משמעות הדבר היא שימוש בקונדום, כפפות או צורות אחרות של הגנה כדי למנוע התפשטות של מחלות מין או זיהומים אחרים.

אוננות היא פעילות מינית טבעית ונורמלית לחלוטין. זוהי דרך בטוחה לחקור את הגוף ולגלות מה מרגיש טוב, ויכולה לעזור בשיפור הביטחון העצמי והבריאות הנפשית. על ידי הבנת היתרונות הפיזיים והפסיכולוגיים של אוננות, אנשים יכולים לנקוט צעדים שיעזרו להפוך אותה לחלק מחיי המין הבריאים שלהם.

התגובות נבדקות לפני הפרסום

מאמרים נוספים

התמכרות למין: זיהוי הסימנים, הסימפטומים ואפשרויות הטיפול
חדש!

התמכרות למין: זיהוי הסימנים, הסימפטומים ואפשרויות הטיפול

התמכרות למין, או כפי שהיא נקראת באופן רשמי יותר, התנהגות מינית כפייתית, מוגדרת על ידי האגודה האמריקאית של מחנכים, יועצים […]

לקריאה »
נערות ליווי: מבט מעמיק על תחום עבודה שלעתים קרובות אינו מובן כהלכה
חדש!

נערות ליווי: מבט מעמיק על תחום עבודה שלעתים קרובות אינו מובן כהלכה

עולם נערות הליווי מאופיין לעתים קרובות במוניטין מרושע ומפוקפק. אך מתחת לחזית זו מסתתרת תעשייה בלתי מובנת ברובה, לעתים קרובות […]

לקריאה »
נערות ליווי: הסוד לחוות את הטוב ביותר של מה שיש לחיים להציע
חדש!

נערות ליווי: הסוד לחוות את הטוב ביותר של מה שיש לחיים להציע

כפי שניסח זאת ו.ה. אודן, "כפות רגליי עדיין על הקרקע, אני פשוט נועל נעליים טובות יותר". אין זה סוד שהחיים […]

לקריאה »