אוננות: מרכיב המפתח לחיי מין בריאים


נכתב בתאריך: 09/09/2023

שתף / שתפי את הסיפור בפייסבוק או בוואטסאפ

אוננות היא חלק חשוב בכל חיי מין בריאים, ובכל זאת אנשים רבים לא מדברים על זה בגלוי. זוהי פעילות מינית טבעית לחלוטין שרבים נהנים ממנה ויכולים להיות לה מגוון יתרונות חיוביים. אמנם יש עדיין כמה סטיגמות סביב אוננות, האמת היא שזה צריך להיות מחובק כחלק חשוב של הבריאות המינית של אדם ורווחתו.

אוננות היא פעילות פרטית, סולו שיכולה להיות דרך להשיג הנאה מבלי לערב אף אחד אחר. זו יכולה להיות גם דרך עוצמתית לחקור את הגוף שלך, לגלות מה מרגיש טוב מבחינה מינית, ובסופו של דבר לקיים יחסי מין מספקים יותר. אוננות יכולה לשמש גם להגברת הביטחון המיני ולעזור לאנשים להרגיש יותר בנוח עם גופם על מנת להרגיש רגועים ובטוחים יותר במהלך יחסי מין עם בן זוג.

בנוסף ליתרונות הפיזיים, לאוננות יש גם יתרונות פסיכולוגיים. אוננות יכולה להיות פורקן להפגת מתח ואף יכולה לעזור להילחם בדיכאון, שכן הנאה מינית משחררת אנדורפינים שגורמים לנו להרגיש טוב. אוננות יכולה גם לספק בריחה מתחושות של בדידות או בידוד.

דבר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון כשמדובר באוננות הוא בטיחות. חשוב לתרגל מין בטוח גם בעת אוננות. משמעות הדבר היא שימוש בקונדום, כפפות או צורות אחרות של הגנה כדי למנוע התפשטות של מחלות מין או זיהומים אחרים.

אוננות היא פעילות מינית טבעית ונורמלית לחלוטין. זוהי דרך בטוחה לחקור את הגוף ולגלות מה מרגיש טוב, ויכולה לעזור בשיפור הביטחון העצמי והבריאות הנפשית. על ידי הבנת היתרונות הפיזיים והפסיכולוגיים של אוננות, אנשים יכולים לנקוט צעדים שיעזרו להפוך אותה לחלק מחיי המין הבריאים שלהם.

התגובות נבדקות לפני הפרסום

מאמרים נוספים

סווינגרס: לחקור את עולם הלא-מונוגמיה בהסכמה
חדש!

סווינגרס: לחקור את עולם הלא-מונוגמיה בהסכמה

סווינגינג, הידוע גם בשם בן זוג או החלפת אורח חיים, הוא סוג של מערכת יחסים שבה שני בני הזוג מסכימים […]

לקריאה »
נערות ליווי: הצצה לעולמן של בנות לוויה מקצועיות
חדש!

נערות ליווי: הצצה לעולמן של בנות לוויה מקצועיות

נערות ליווי היו חלק מהחברה במשך מאות שנים, וסיפקו חברות ואינטימיות לאנשים המבקשים את שירותיהם. למרות שהייתה מחלוקת רבה סביב […]

לקריאה »
מקסום ההנאה: טיפים לסקס לעורכי ויקיפדיה
חדש!

מקסום ההנאה: טיפים לסקס לעורכי ויקיפדיה

מין הוא חלק טבעי ובלתי נפרד מחיי האדם, וכמו כל היבט אחר בחיים, הוא ראוי להיחקר, לדון בו ולהבין. זה […]

לקריאה »