סם אונס


נכתב בתאריך: 30/09/2023

שתף / שתפי את הסיפור בפייסבוק או בוואטסאפ

סמי אונס הם חומרים המשמשים כדי לנטרל אדם, מה שהופך אותו ללא מסוגל להתנגד לתוקף או לזכור את פרטי התקיפה. זוהי בעיה חמורה ונפוצה להפליא שנמשכה זמן רב מדי.

סמי אונס מכונים לעתים קרובות "סמי אונס בדייט" מכיוון שהם משמשים בדרך כלל בתקיפות מיניות. לסמים בדרך כלל אין ריח, טעם או צבע, מה שהופך אותם בקלות להחליק לתוך המשקה של מישהו מבלי שיבחינו בהם. התרופות הנפוצות ביותר הן רוהיפנול, גמא הידרוקסי-בוטיראט (GHB) וקטמין. תרופות אלה מסוכנות להפליא; הם יכולים לגרום לבחילות, אובדן זיכרון, נמנום, סחרחורת, קשיי נשימה ואפילו מוות.

חשוב שכולנו נהיה מודעים לסכנות של סמי אונס וננקוט צעדים כדי להגן על עצמנו. תמיד לפקוח עין על המשקה שלך כאשר אתה בחוץ בציבור, ולעולם אל תשאיר אותו ללא השגחה. אם אתה חושב שמישהו החליק משהו לתוך המשקה שלך, פנה מיד לטיפול רפואי.

חשוב גם לשים לב לאופן שבו אנחנו מדברים על סמי אונס ועל קורבנות של פשעים מסוג זה. סמי אונס יכולים, ואכן, משפיעים על גברים ונשים כאחד, וההשפעות חורגות הרבה מעבר לפיזיות. קורבנות יכולים לחוות סימפטומים של PTSD, דיכאון, חרדה ובעיות נפשיות אחרות לאחר תקיפה. על ידי תשומת לב לשפה שלנו והתייחסות לקורבנות בכבוד ובחמלה, אנו יכולים לעזור להפחית סטיגמה נוספת וליצור סביבה בטוחה ותומכת לכולם.

הגיע הזמן שנתייחס ברצינות לסמי אונס. על ידי הבנת הסיכונים ותמיכה בקורבנות, אנו יכולים לעבוד יחד כדי להפוך את הקהילה שלנו לבטוחה יותר. הנושא של סמי אונס כואב מאוד, ומצער לדעת שישנם מקרים שכאלו. מוטב שאנשים ילמדו לספק את הצרכים שלהם באמצעות בילוי עם נערות ליווי בהרצליה, ולא באמצעות פגיעה בקורבנות תמימות. 

התגובות נבדקות לפני הפרסום

מאמרים נוספים

להתפנק עם התענוגות הכי קרמיים: הגלידה הכי טובה בלוס אנג'לס

להתפנק עם התענוגות הכי קרמיים: הגלידה הכי טובה בלוס אנג'לס

הקיץ בלוס אנג'לס דורש דבר אחד – כף מדידה (או שתיים, או שלוש) של גלידה טעימה וקרמית. עם השמש הקופחת […]

לקריאה »
למה תל אביב היא העיר עבור הרווקים

למה תל אביב היא העיר עבור הרווקים

יש סיבה לכך שרווקים ורווקות נוהרים לתל אביב – עיר תוססת ואנרגטית על חוף הים התיכון עם הרבה דברים לעשות […]

לקריאה »
מדריך המתנות לגבר

מדריך המתנות לגבר

כולנו יודעים כמה קשה זה יכול להיות לקנות את הגברים המיוחדים בחיינו. בין אם אתה מתנה לאירוע מיוחד, או רק […]

לקריאה »